VICENZAORO je jedna z největších show v Evropě, na které se představují šperky. Výstava se koná ve Vincenze, kde se setkají nejvýznamnější osobnosti světa zlata a šperků. Vicenza je jedno z nejdůležitějších měst v oblasti výroby výroyby a prodeje šperků v Itálii, ale pyšní se i nejkrásnějšími památky v severní Itálii. Známá jako město „Palladio“.

Tentokrát se tato slavnost konala 23. – 27. září 2017. A rozhodně stojí za to se o tuto událost zajímat. Která žena by také nemilovala šperky všeho druhu, že ano? Ke krásné ženě patří také krásný šperk. Výstava se koná za účelem rozvíjení mezinárodního obchodu (mezi evropskými trhy, rusky mluvícími zeměmi i Blízkým východem). Samozřejmě se zde představí nejnovější trendy, styly a designy šperků na trhu. Co asi bude letos v módě? Nechme se překvapit.

  • Výstava je rozdělena na několik částí neboli oblastí, při čemž v každé nás čeká něco jiného, jiní odborníci a jiné zaměření.
  • První s názvem ICON je zaměřena na nejprestižnější butiky, obchodní centra a obchody v největších metropolích světa.
  • Druhá část CREATION je věnována soukromým štítkům, společnostem spojeným s územními organizacemi specializovanými na zpracování drahých kovů. Jedná se o neznačkové výroby šperků, tedy tradiční obchody, řetězce a velkoobchodníci.
  • Exhibice LOOK je pak zaměřena na firmy a designéry, kteří pracují na výzkumu a inovativním designu. Září z nich kreativní energie a nebojí se experimentovat se šperky. Oblast se zaměřuje na obchodní centra, obchodní domy a moderní a kosmopolitní koncepční obchody.
  • ESSENCE je určený pro společnosti, které se vyznačují technickými schopnostmi a spolehlivostí použitých surovin.
  • Část zvaná EXPRESSION sdružuje společnosti a odborníky, kteří se zabývají vizuálním stránkou šperků. Zaměřuje se na maloobchodníky a výrobce, kteří se mohou dostat do kontaktu s odborníky schopnými nabídnout personalizované produkty a řešení.
  • A jako poslední je tu EVOLUTION neboli oblast speciálně pro firmy specializující se na návrh, výrobu a prodej strojů a nástrojů pro klenotnictví. Zde se mohou řemeslníci setkat s pokročilými dodavateli technologií.

Účastnili jste se této události? Jaké byly vaše dojmy? Povězte nám o nich v komentářích nebo na facebooku.

Jak připravit šperky na cesty

Jak připravit šperky na cesty

Chystáte se na cesty a netušíte, jak sbalit vaše šperky, aby se při cestování nijak nepoškodily? Máme pro vás skvělé tipy, jak připravit šperky na cesty! Nemusíte se o ně bát, budou v maximálním bezpečí. Které šperky si zaslouží s vámi cestovat Samozřejmě čím méně...