insert Preloader HTML element:
Jak připravit šperky na cesty – MODESI

Chystáte se na cesty a netušíte, jak sbalit vaše šperky, aby se při cestování nijak nepoškodily? Máme pro vás skvělé tipy, jak připravit šperky na cesty! Nemusíte se o ně bát, budou v maximálním bezpečí.

Které šperky si zaslouží s vámi cestovat

Samozřejmě čím méně šperků s sebou vezmete, tím méně musíte řešit. Důležitý je tedy správný výběr. Kam jedete? Jaké šperky budete potřebovat? Bude se po vás vyžadovat formální, společenský outfit nebo je to jen rodinná dovolená, kdy většinu času budete trávit u bazénu? Na to je třeba myslet. Vezměte si ty šperky, které se snadno kombinují. Neberte si výstřelky, které se hodí pouze k jedněm šatům či topu. V jednoduchosti je krása! Od každého typu šperku si pak vezměte právě jeden, který vynosíte. Doma pro jistotu nechejte dražší kousky, které nechcete ztratit ani poškodit! Ty na vás počkají, než se z cest vrátíte.

Pořiďte si šperkovnici na cesty

Pokud často cestujete a víte, že šperkovnici na cesty využijete, pak směle do ní! Na trhu jich najdete spousty. Jednou z možností je menší kufřík, který obsahuje mnoho přehledných přihrádek. Snadno do něj šperky uložíte. Navíc mnoho kufříků ani nemusí být určeno na šperky a perfektně se na ně hodí! Stačí přihrádky vystlat něčím měkkým. Některé šperkovnice jsou ve formě plátna. Tento způsob je mnohem skladnější a lépe se vám sbalí do cestovního kufru. Má několik kapsiček, kde uložíte své šperky. Poté plátno srolujete a je hotovo.

 

Vytvořte si jednoduchá DIY

Samozřejmě existuje hned několik DIY (neboli do it yourself), která zvládne doma každý. Nejjednodušší je si pořídit malé uzavíratelné pytlíčky (plastové). Do každého si dáte jeden šperk, aby se do sebe nezamotaly. A tyto pytlíčky pak můžete uložit například do kosmetické taštičky. Řetízky můžete sbalit tak, že použijete brčka! Brčkem řetízek provlékněte a z druhé strany zapnete. Nebudete mít pak strach, že se vám o sebe řetízky zamotají. Způsobů, jak cestovat s náušnicemi, je mnoho. Můžete požít starou kartičku nebo kousek kartonu. Udělejte do nich několik děr špendlíkem a poté tam nasázejte náušnice. Stejně dobře vám poslouží i klasické knoflíky.