vynikají neobvyklými tvary i kombinacemi materiálů

Jsou šperky nadčasové i krátkodobé módní trendy, které jsou jako meteority – na krátko zazáří a pak stejně jako ony shoří v zapomnění. Moderní šperky jsou stálice. Sází na originalitu a osobitost, na neobvyklé spojení materiálů a netradiční tvary. Umění současných šperkařů je obdivuhodné, v jejich rukách se zlato, stříbro i ocel díky jejich fantazii mění v úžasné kousky hladké i honosně zdobené krystaly a kamínky.

V jednoduchosti je krása

I v šperkařství platí, že méně je více, proto nepřekvapí, že moderní šperky bývají často hladké, bez pompézního zdobení, vycházející jen z krásy linie a kombinace kovů dvou barev. Takové jsou například šperky zlaté s použitím bílého či růžového zlata, které se proplétají v různých smyčkách, spirálách a jiných, často abstraktních, tvarech. Elegance šperků s jednoduchým a prostým designem může být podtrhnuta jedním nebo několika drobnými kamínky vsazenými v části jinak hladkého šperku.

Nové materiály a technologie

Další a zdaleka ne poslední kritérium, podle kterého jsou rozeznatelné moderní šperky, je volba materiálu a způsob povrchové úpravy. Především stříbrné výrobky se potahují vrstvou rhodia, díky němuž jsou trvanlivější, protože nedochází k oxidaci na vzduchu. Speciální kategorií jsou pak šperky z chirurgické oceli, původně používané na piercing, ovšem v současné době se z ní vytváří ucelené luxusní sety náušnic, náhrdelníku a prstenu či náramku. Sama ocel pak láká k tvarování robustnějších masivních kousků, například oblíbených prstenů pro muže.

Znovu objevené smaltování

Jednou z technik používanou při výrobě moderních šperků, je smaltování. Stříbrná linie zvýrazněná černým smaltem, případně kombinace bílého smaltu s růžovým zlatem, to jsou žhavé tipy v designových špercích. Prsteny a přívěsky zdobené smaltem patří v současné době k velmi žádaným luxusním klenotům. Nechte se i vy zlákat nejnovějšími trendy a vyberte sobě nebo někomu blízkému osobitý a nezapomenutelný dárek.