Plesová sezóna se nezadržitelně blíží a my vám přinášíme článek o tom, jaké šperky na ples zvolit a jak je zkombinovat, abyste se stala královnou plesu. Inspirujte se našimi tipy!

Pár základních pravidel, které musíte znát

Existuje pár nepsaných pravidel o nošení šperků, které je třeba znát, abyste se nestali obětí trapného faux pas. V první řadě pracujte pouze s jedním druhem kovu. To znamená, buď slaďte šperky stříbrné, nebo zlaté – nemíchejte je dohromady! Malá výjimka může být u barvy rose gold (neboli růžové zlato), které se nápadně podobá mědi. Rozdíl od nich mnohdy ani nepoznáte.

Méně je někdy více a u šperků tohle motto platí dvojnásob! Není třeba, abyste byla ošperkovaná od hlavy až k patě. Vy sama jste krásný šperk, který musí vyniknout. Pokud tedy zvolíte výrazné náušnice, pak už buďte při zemi při výběru náhrdelníku – nejlépe se hodí už jen minimalistický řetízek nebo také nic. Nepřekombinujte vícero stylů dohromady! Chcete být za elegantní dámu? Dáváte přednost šperkům z přírodních materiálů? Potrpíte si na barevné kameny? Nikdy nemixujte mezi sebou styly. K řetízku s dřevěnými komponenty se rozhodně nehodí náušnice s diamantíky.

 

Jaké šperky na ples zvolit, abyste zazářila

Plesy jsou společenské události, kam si můžeme dovolit vynést honosnou róbu a luxusní šperky. Kdy jindy? Když ne teď. Naprosto typické jsou větší náhrdelníky osázené kameny. Mnoho žen, pokud má vlasy vyčesané nahoru, nedá dopustit na delší visací náušnice, které se budou houpat a lesknout se jako blesk! Pokud naopak máte vlasy rozpuštěné, perfektně vypadají malé perličky na uších. Ačkoliv si můžete dovolit tyto překrásné šperky, není to nutností. Obzvlášť pokud vaše šaty jsou samy o sobě přezdobené a chcete je nechat vyniknout, v jednoduchosti je přece krása.

Zůstaňte minimalističtí. Naprostou klasikou, kterou by doma měla mít každá žena, jsou korále. Korále se hodí ke všemu, snadno se kombinují, jsou jednoduše krásné a něžné, podpoří vaši ženskost a vy se budete cítit jako princezna. Takové černé mini šaty nám pak dávají možnost je ozdobit pomocí šperků. Můžeme se na nich vyřádit. Možností je nespočetně. Pokud mají hluboký výstřih, přímo si to žádá zvolit statement šperk, který dekolt ozdobí.

Nezapomeňte však, že hodinky se na tyto události nenosí. Ty nechte doma, ať už jsou jakkoliv krásné.

Vhodné šperky na ples! Módní Rose Gold