V tomto roce se těší oblibě zejména barva rose gold, tedy zlato v růžovém odstínu. Tuto skvostnou barvičku můžeme vídat na elektronice, oblečení, doplňcích a zejména špercích. Mnohé ženy ji milují a odhazují hluboko do šuplíku stříbrné či zlaté šperky. Proč zařadit do šperkovnice právě tuto barvu? Na to se pojďte podívat v tomto článku.

Proč je barva rose gold tolik milována

Dlouhá léta to tady nebylo, je to něco nového, neotřelého a naprosto unikátního. Všichni jsou již zvyklí na stříbro či zlato, zato rose gold je novinka, kterou je třeba blíže prozkoumat. Na první pohled zaujme svou originalitou. Není to nuda, naopak je to velká zábava. Dokáže i jednoduchý šperk posunout na jinou úroveň. Navíc růžová je symbolem roztomilosti, něžnosti a ženskosti. Užívejte si, že jste dáma plnými doušky.

modesi m11072 ring rose plated white enamel | MODESI

Barevná typologie a rose gold barva

Říká vám něco barevná typologie? Ve zkratce řečeno; někdo je spíše teplejší typ, někdo studenější a jiní zůstávají neutrální, tedy někde na pomezí. Teplejšímu typu sedí logicky teplé tóny (odlesky) a studenému naopak. Právě pro teplý typ je určena barva zlatá. Ta těmto lidem sluší nejvíce, sedí k jejich barevnému podtónu pleti. Studené typy volí spíše stříbro, které v nás na první pohled evokuje chlad. Právě ve stříbru se cítí tito lidé nejlépe.

A pak je tady barva rose gold. To je barva na pomezí zlaté a studené růžové. Rose gold nerozlišuje, lidi neselektuje, zkrátka sedne k jakémukoliv typu pleti. Bude slušet snědším typům i bledulkám, brunetám, černovláskám, blondýnám i zrzkám… Můžete si být tedy jisti, že tohle je dobrá volba.

Stejně jako se rose gold hodí ke každému barevnému typu, stejně tak se hodí i k jednotlivým kouskům oblečení. Sladíte jej s jakoukoliv jinou barvou, ať už je studená, neutrální či ohnivě teplá. Nemusíte nijak přemýšlet, nasadíte a jdete. Obzvlášť však sedne k tlumenějším tónům, jako je baby pink, pudrová růžová nebo nude (odstíny hnědé). Milovnice těchto barev si přijdou na své.

Náramek MODESI M55011 Bracelet | MODESI

Jaké šperky volit

Rozhodně bychom vám nedoporučovali kombinovat barvu rose gold se stříbrem či zlatem. Nemusela by to být šťastná kombinace. Vždy zvolte jeden kov a toho se držte při volbě detailů. Jediná možnost je kombinace rose gold s mědí, které jsou skoro jako sestřičky.

Nádherně vypadají v této barvě samozřejmě náušnice, řetízky, náramky nebo třeba prsteny. Ano, mnozí muži volí, jakož to zásnubní prsteny, ty v barvě rose gold. Mimořádně úchvatně pak vypadají módní doplňky, jako třeba hodinky, kabelka či brýle.