Tento článek budeme věnovat přenádherným perlám. Kde se tu na tom světě vzaly? Proč si je pořídit? Jaký máme výběr? To se dozvíte v tomto článku. Inspirujte se!

Kde se perly berou

Ačkoliv se jedná o výtvor Matky přírody, dnes perly najdeme už jen velmi vzácně. Ve většině ústřic se nenacházejí, proto si je lidé musí sami odchovat. Není nic, s čím by si člověk neporadil!

Proč by vám perly neměly chybět ve šperkovnici

Perly jsou zkrátka a jednoduše základ, který by neměl chybět žádné ženě ve šperkovnici. Perly jsou nádherné, symbolizují něhu, eleganci a ženskost. Velmi snadno se kombinují a hodí se prakticky ke všemu. Pokud nevíte coby, pak nasaďte perly. Řeč je o jemném náhrdelníku z perel, náramku z perel nebo například malé perličky jako pecky do uší. Je to minimalistické a přesto efektní. Rozhodně s nimi zazáříte na kdejaké události!

Jaké známe druhy perel

Nejdražšími a zároveň největšími jsou jihomořské perly. Ty najdeme v Indonésii, Austrálii nebo na Filipínách. Postupně se tvoří až 4roky a dosahují průměru až 2cm. Liší se také svými barvami. Některé jsou lesklé bílé, jiné s lehkým podtónem do žluta, růžova nebo oranžova a některé svou barvou připomínají až zlato.

Naopak sladkovodní perly jsou cenově dostupnější. Vytváří se v řekách, jezerech i rybnících – největším množstvím vypěstovaných perel se pak pyšní Čína a Japonsko. Jedna lastura nabízí až 30 perel! Jednotlivé perly se liší svou velikostí (až 0,5 – 1cm), ale i tvarem a barvou. Typické jsou sněhově bílé, lila nebo světlounce růžové.

Čína se pyšní společně s Japonskem a Vietnamem i dalším typem perel, tzv. perly Akova, což je v překladu „slaná voda“. Tyto perly mají průměr zhruba 1cm a bývají v bílých, krémových, narůžovělých a šedých až stříbrných barvách.

Tahitské perly opisují svým názvem místo, kde se nacházejí. Ano, na Tahiti. Tyto perly jsou celosvětově známé právě pro jejich temnou barvu. Zaručeně nejdražší jsou ty černo-černé. Ostatní se pak nachází v odstínech šedé.