Na čím dál větší popularitě v posledních letech získává ve šperkařství chirurgická ocel. Proč? Protože má nesporné výhody. Lidé ji milují. Pojďte se s námi v tomto článku na tuto chladnou krásku mnoha tváří podívat.

Benefity, které se chirurgické oceli nedají odepřít

Jak jsme již zmínili, lidé chirurgickou ocel milují pro její výhody. Jaké to jsou? V první řadě je hypoalergenní. Tento fakt ocení lidé, kteří na běžnou bižuterii mají alergii. Některým mohou vznikat nehezké ekzémy a svědivé pupínky, jiným hnisají uši po nasazení nekvalitních náušnic – to se vám s chirurgickou ocelí nestane. Pokud vybíráte dárek pro své blízké a nejste si jisti jejich alergiemi, pak s tímto kovem nešlápnete vedle.

Někteří lidé mají velmi agresivní pot a tím pádem jejich šperky postupně zezelenají a zanechávají na kůži skvrny. Chirurgická ocel dobře snáší pot, nemusíte mít obavy.

Chirurgická ocel je také vysoce odolná. Jen tak se nepoškrábe nebo nezlomí. Můžete ji mít bez problému mezi dalšími šperky ve šperkovnici a nepřijde k újmě. Vyznačuje se také svou barevnou stálostí a nepodléhá korozi. Nemusíte se tedy bát, že šperk po čase změní barvu, což se mnohdy stává.

A v neposlední řadě je to skvělá cena, která vás donutí si šperk z chirurgické ocele zakoupit. Ve srovnání s jinými materiály je na tom dost dobře! Cenově dostupná pro každého.

Kráska mezi kráskami – to je chirurgická ocel

V přechozím bodě jsme zapomněli na jeden podstatný fakt, a to sice že chirurgická ocel je bez většího okecávání zkrátka krásná! Okouzlí vás svou chladnou šedivou barvou! Sedne především studeným typům dle barevné typologie.

Chirurgická ocel nabývá mnoha podob. Může mít finish matný, lesklý nebo být také broušená. Dá se pozlatit žlutým nebo růžovým zlatem, které je v posledním roce velmi populární a potěší ne jednu ženu svou originalitou a neotřelostí.

Jaké šperky z chirurgické oceli prostě musíte mít doma?!

Nejoblíbenějšími šperky z chirurgické oceli jsou piercingy a náušnice. A to právě z již zmíněných důvodů, a to sice že jsou hypoalergenní. Perfektně však vypadají i prsteny z chirurgické oceli, náramky nebo řetízky. Vydrží vám dlouhá léta nepoškozená a krásná. Máte už nějaký doma?