Šperkovnice zná zaručeně každý, ale my si v tomto článku ukážeme, jak na sladování šperků, které není tak úplně obvyklé. Jsou to originální tipy a DIY (z anglického do it yourself aneb udělej si sám), které jsou dostupné každému. Inspirujte se našimi nápady!

Soška v podobě slona či stromu

Existují speciální věšáky na šperky, které jsou zároveň designovými kousky. Jsou však zpravidla dražší. Podívejte se po bazarech po soškách v podobě slona, stromu, jelena či velblouda – zkrátka na cokoliv narazíte. Tuto sošku/dekoraci pak můžete použít jako věšák na šperky. Například na parohy jelena se velmi snadno zavěsí řetízky.

Nástěnka se špendlíky

Představujeme vám naprosto jednoduché DIY. Stačí si pořídit klasickou korkovou nástěnku. Nevzhledný korek pak přelepte balicím papírem či jakýmkoliv motivem, který se vám zlíbí. Dále už jen stačí napíchat špendlíky na nástěnku, tak jak si to představujete a na špendlíky zavěsit náramky, řetízky či náušnice. Je to rychlé, snadné a vypadá to pěkně.

Malé věšáčky na stěně

Na výběr máte z velkého množství různých věšáků na klíče či do koupelny na ručník. Stačí, když si jich pár vyberete, přilepíte na desku, skříň či zeď a můžete na ně zavěšovat své šperky. Budete je mít přehledně uspořádané.

Krabička od bonboniéry

Na menší šperky, jako jsou náušnice či prstýnky, vám perfektně poslouží krabička od bonboniéry. Do jednotlivých přihrádek na sladkosti umístěte šperky. Krabičku si můžete jakkoliv kreativně vyzdobit. Třeba ji vlastnoručně pomalovat či použít opět balicí papír.
Platíčko od vajec
Podobným příkladem, jako je bonboniéra, je i plato od vajec. Nabarvěte jej pomocí temperových barev na barvu, která se vám líbí, a poté v něm můžete uskladňovat šperky.

Jednoduchá miska

A posledním tipem je umístit si na stůl tácek nebo misku, kde si můžete odložit šperky, které nosíte dennodenně. Jednat se může například o hodinky, náramky, řetízky či prstýnky. Jsou to šperky, které nemá cenu uskladňovat do skříně, jelikož je používáte každý den. Budete je mít takto po ruce.
Zdroj fotografií: whowhatwear.co.uk, gurl.com, stylecaster.com, bloglovin.com

Odkazy na fotografie:
http://www.whowhatwear.co.uk/genius-ideas-to-help-you-organize-your-jewelry/slide4
http://www.gurl.com/2015/11/25/cute-easy-ways-to-store-necklaces-jewelry-in-your-room/
http://stylecaster.com/10-creative-ways-to-hang-your-jewelry/